Головні переваги електронних торгів в Україні

Електронні торги в Україні являються обов’язковими для реалізації державного та комунального майна чи сировини. Система електронних аукціонів Прозоро працює лише декілька років, але за цей незначний час вже встигла показати себе, як зручний та доступний інструмент боротьби з корупцією.

Продажі держмайна здійснюються через електронні торгівельні майданчики, де знаходиться повна база активних аукціонів по продажу деревини, нерухомості, транспортних засобів, прав на видобуток корисних копалин, тощо.

Правила торгів являються уніфікованими, тобто вони будуть однаковими для всіх, незалежно від того, який торгівельний майданчик був обраний. Ймовірність шахрайства чи змови мінімізована, так як торги проводяться відкрито, а учасники приховані за допомогою цифрових позначень. Дізнатися про те, хто саме переміг в аукціоні, його організатор зможе лише після того, як торги завершаться.

Система Прозоро забезпечує наявність централізованої аналітичної бази, доступ до якої можуть отримати всі бажаючі. В цій системі акредитовано декілька десятків торгівельних майданчиків, що об’єднані між собою однією базою даних та одними умовами. Тому, незалежно від того, на якому з майданчиків зареєструється учасник торгів, він отримає повний доступ до всіх активних на цей момент аукціонів в Україні.

Крім звичайних аукціонів на підвищення ціни, в системі Прозоро також є аукціони, створені на основі голландської моделі – на пониження ціни. Завдяки цьому можна швидко розпродати проблемні активи, що не були продані на звичайних торгах. За всіма аукціонами можна спостерігати в режимі реального часу, і вдень, і вночі.

Таким чином, серед головних переваг системи Прозоро варто виділити наступні:

  • відкритість електронних торгів;
  • рівні умови для всіх учасників;
  • цілодобовий доступ до аукціонів;
  • можливість подати заявку на участь з будь-якої частини країни;
  • чесний вибір переможця завдяки анонімності учасників;
  • наявність декількох видів аукціонів (англійські та голландські);
  • мінімізація шахрайства та зговорів;
  • усунення корупційних схем.

Система електронних тендерів Прозоро дозволяє придбати або орендувати по вигідним цінам державне майно, акції підприємств, майно банкрутів, арештоване майно, нерухомість, деревину, ліцензії на видобуток корисних копалин, тощо. Ознайомитися з наявними лотами можна на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-zhitomiri-na-prozorrosale/. Придбати обраний лот можна відразу після реєстрації на сайті торгівельного майданчика.